11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Użytkownik o nawie „PabloMoralesPL” zainkasował od PO 305 tys. zł za hejtowanie przeciwników politycznych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mamy do czynienia z masowym hejtem finansowanym ze środków PO; składamy wniosek do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, który na pewno będzie chciał przypilnować aktu oskarżenia za mowę nienawiści – zapowiedzieli w środę politycy Suwerennej Polski komentując ustalenia Wirtualnej Polski.

Portal napisał we wtorek wieczorem, że Platforma Obywatelska przez ostatnie osiem lat zapłaciła 305 tys. zł jednemu z przedsiębiorców za „analizy politologiczne”. Według ustaleń WP przedsiębiorca w tym czasie prowadził dwa konta, które promowały polityków Platformy oraz atakowały przeciwników partii, m.in. Szymona Hołownię.
Do sprawy na konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się politycy Suwerennej Polski – europoseł Patryk Jaki i poseł Jacek Ozdoba.
Jaki powiedział, że trudno określić wpisy użytkownika o pseudonimie „PabloMoralesPL” inaczej niż mowa nienawiści. „Chcemy złożyć wniosek do Prokuratora (Generalnego Adama) Bodnara, który na pewno będzie chciał przypilnować aktu oskarżenia za mowę nienawiści” – powiedział europoseł.
Dodał, że po drugie, Bodnar „na pewno będzie chciał zbadać to, że akurat tak przypadkowo się złożyło, że tę mowę nienawiści Pablo Morales siał w czasie kampanii wyborczej z pieniędzy publicznych i nie znaleźliśmy tego w rozliczeniu kampanii wyborczej PO”. A to – jak mówił Jaki – może wskazywać na nielegalne finansowanie kampanii i możliwość odebrania subwencji PO.
Ozdoba dodał, że „PO finansowała osobę, która jest tak brutalna i w tak arogancji sposób odnosi się do marszałka Szymona Hołowni”. Jak mówił Ozdoba, chodzi o kwotę 300 tys. zł, którą przeznaczono na „masowy hejt”.
Jak napisała WP, chodzi o chodzi konto na platformie X (d. Twitter) prowadzone przez użytkownika o pseudonimie „PabloMoralesPL”. Konto – jak podaje WP – miało ponad 100 tys. obserwujących, wśród których byli m.in. premier Donald Tusk, jego ministrowie Sławomir Nitras, Borys Budka, Marcin Kierwiński, Izabela Leszczyna, a także Roman Giertych czy Krzysztof Brejza.
WP podaje, że „PabloMoralesPL” określał przeciwników politycznych określeniami takimi jak: „debil”, „kretyn”, „idiota”. Tak określał np. polityków PiS i ich koalicjantów m.in. Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobro, Marka Kuchcińskiego czy Janusza Kowalskiego, a także pracowników byłej TVP.
Jak pisze portal, krytykowany i obrażany był także Hołownia i jego partia, któremu zarzucano m.in., że jest „pożytecznym idiotą PiS”. WP podało, że w dziesiątkach wpisów, do ostatnich tygodni przed wyborami 15 października „PabloMoralesPL” wieszczył porażkę wyborczą Polski 2050 i odradzał głosowanie na tę partię. (PAP)

kos/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520