-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Będzie obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających z zagranicy. Nawet kilka godzin spędzimy czekając w samolocie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

– Rząd zdecydował o tym aby ujednolicić i zmodyfikować zasady kwarantanny- zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyjaśnił, zmiany będą dotyczyć transportu lądowego oraz lotniczego. Zasady będą dwojakiego rodzaju: dla strefy Schengen i strefy poza Schengen.

 

– Rząd zdecydował o tym aby ujednolicić i zmodyfikować zasady kwarantanny- zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyjaśnił, zmiany będą dotyczyć transportu lądowego oraz lotniczego.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała doprecyzował, że zmiany są „dwojakiego rodzaju”. – Dla wszystkich podróżnych ze Strefy Schengen obowiązkowa kwarantanna- zapowiedział i dodał, że zwolnione z niej będą osoby, które przedstawią negatywny test na koronawirusa, nie starszy niż 48 godzin.

Z kolei wszyscy podróżni przybywający do Polski spoza Strefy Schengen będą kierowani na obowiązkową kwarantannę, nawet osoby z negatywnym testem na koronawirusa wykonanym przed przylotem. – Każdy z tych dwóch podróżnych po otrzymaniu decyzji o kwarantannie będzie miał możliwość wykonania testu w Polsce. Jeżeli otrzyma wynik negatywny, to wówczas ta kwarantanna będzie zdjęta- tłumaczył Horała.

POLECAMY: Opublikowano rozporządzenie określające nowe zasady dla podróżujących. Osoby zaszczepione będą zwolnione z kwarantanny

– Musimy ostrzec pasażerów, że na pewno będzie się to wiązało z wydłużonym czasem obsługi na lotnisku. Trzeba się liczyć z tym, że może upłynąć nawet kilka godzin od wylądowania samolotu do opuszczenia lotniska- wyliczał i dodał, że czasami trzeba będzie dłużej poczekać w samolocie, poczekać na kontrolę Straży Granicznej. – Niestety wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość- przyznał.

Red. Maciej Badowski PolskaPress AIP

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520