-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Lori Lightfoot zrezygnuje? Skandal obyczajowy i finansowy z burmistrz Chicago w roli głównej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Z nieoficjalnych informacji, podanych w niedzielę rano przez BlackAmerica.com wynika, że burmistrz Chicago – Lori Lightfoot, może już w najbliższy poniedziałek, w atmosferze skandalu obyczajowego i finansowego, złożyć rezygnację z pełnionego stanowiska. Burza po oskarżeniach o skandal obyczajowy i finansowy. Burmistrz Chicago przyłapana przez swą żonę na zdradzie z… dziewczyną przestępcy?

 

Jak pisze red. Mahthan Chheda, sprawa ma związek z nocną interwencją policji w domu, gdzie czarnoskóra Lightfoot mieszka ze swoją białą żoną – Amy Eshelman i ich nastoletnią córką. Gdy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie i zjawili się pod rezydencją w chicagowskiej dzielnicy Logan Square, wybiega do nich ich córka tej pary, krzycząc:

 -Moje mamy się biją!

Interwencję policji miały zarejestrować kamery personalne, znajdujące się na wyposażeniu funkcjonariuszy

Zgodnie z – niepotwierdzonymi jeszcze oficjalnie – doniesieniami, zdradzona żona pani burmistrz miała złapać Lori Lightfoot „na gorącym uczynku”, w hotelu w Elmhurst pod Chicago. Co więcej – za hotel, gdzie znajdowała się kochanka pani burmistrz – miało zapłacić miasto. Przypuszcza się, że nie był to odosobniony przypadek…

Sprawa ma wiele jeszcze niewyjaśnionych wątków i wątpliwości. Dlatego też trzeba zaznaczyć, że dotychczasowe doniesienia są jedynie początkową wersja zdarzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Lightfoot, która jest zdeklarowaną lesbijką, mogła mieć pozamałżeński romans ze wspomniana partnerką (jej nazwiska nie ujawniono) od dość dawna. Z kolei kochanka pani burmistrz, najwyraźniej jako osoba biseksualna, miała mieć męskiego partnera. Został on wcześniej zatrzymany przez policję za nielegalne posiadanie broni. I kochanka Lightfoot prosiła panią burmistrz, by ta „zajęła się sprawą”. Mogła to zrobić „z urzędu”, jako formalny zwierzchnik CPD – Chicago Police Departament.

W tej sprawie, burmistrz Lightfoot otrzymywała coraz bardziej uporczywe telefony. I to właśnie z tego powodu, „Pierwsza Dama Chicago” – czyli Amy Eshleman, natrafiła na ślad niewierności swej żony. Podczas gwałtownej kłótni obu kobiet miało dojść do rękoczynów. I Lighfoot miała zostać pobita przez swą żonę, która parametrami fizycznymi znacznie góruje nad panią burmistrz.

Obserwatorzy (w tym – czarnoskóry komentator polityczny i aktywista, działający na rzecz praw człowieka, Ja’Mal Green) przewidują, że wskutek skandalu obyczajowego i możliwej defraudacji środków miejskich oraz kompromitujących kontaktów personalnych, burmistrz Lightfoot może już w najbliższy poniedziałek, złożyć wymuszoną rezygnację ze stanowiska. Obowiązki szefa City Hall w Chicago przejąłby wtedy zastępca Lightfoot, pełniąc tę funkcję do czasu – przypadających za 2 lata wyborów lub wcześniejszego referendum.

Doniesienia te nie zostały jednak jeszcze potwierdzone przez media głównego nurtu.

Red. Tygodnik Express Chicago  

 

- Advertisement -

Podobne

4 KOMENTARZE

  1. Jaka zona to nie jest małżeństwo
    Muszą wymyslic inną nazwe,imie takich związków bo obraza i dyskryminscja związków małżeńskich jako mąż i żona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520