27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Fragment kadłuba Boeinga 737 Alaska Airlines rozerwał się w powietrzu. Maszyna lądowała awaryjnie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Krótko po starcie z lotniska w Oregonie – na wysokości kilku mil – w samolocie linii Alaska Airlines doszło do wysadzenia okna i części kadłuba. Powstała w wyniku niespodziewanej awarii dziura zassała ubranie dziecka jednego z pasażerów samolotu i zmusiła pilotów do awaryjnego lądowania. 174 pasażerów i członków załogi musiało założyć maski tlenowe.

„Usłyszeliśmy głośny huk z lewej strony z tyłu. Rozległ się świst, a wszystkie maski tlenowe natychmiast się rozłożyły i wszyscy je założyli” – powiedział jeden z pasażerów samolotu, Evan Smith, w rozmowie z dziennikarzami. Dodał, że w rzędzie, obok którego powstała dziura, siedziała pasażerka z dzieckiem. Hulające przez otwór powietrze zassało koszulkę, którą miał na sobie mały chłopiec. Na szczęście nic im się nie stało.

Na czas inspekcji po wypadku, 65 samolotów Boeing 737-9 Max linii Alaska Airlines zostanie uziemionych.

Prezes Alaska Airlines Ben Minicucci powiedział, że inspekcja floty samolotów 737-9 może potrwać kilka dni. Stanowią one jedną piątą z 314 samolotów firmy. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak wpłynie to na harmonogram lotów firmy.

„Współpracujemy z Boeingiem i organami regulacyjnymi, aby zrozumieć, co się stało… i będziemy udostępniać aktualizacje, gdy będzie dostępnych więcej informacji” – powiedział Minicucci. „Moje serce kieruje się do tych, którzy lecieli tym lotem – bardzo mi przykro z powodu tego, czego doświadczyliście”.

Po awarii – ok. 20 minut od startu – Boeing 737-9 Max powrócił na lotnisku w Portland i bezpiecznie tam wylądował.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520