17.6 C
Chicago
piątek, 17 maja, 2024

Po tragedii w DuPage gubernator J.B. Pritzker nadal broni zniesienia kaucji w Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator J.B Pritzker broni zniesienia w Illinois kaucji gotówkowej. To jego reakcja na tragiczne zdarzenie z powiatu DuPage, gdzie mężczyzna zastrzelił swoją żonę a potem popełnił samobójstwo po tym, jak został zwolniony z więzienia za przemoc domową.

 

14 kwietnia 47-letni Winston Elguezabal został aresztowany i oskarżony o przemoc domową i napaść na swoją żonę, 49-letnią Julie Elguezabal. Dwa dni później został zwolniony przed rozprawą, objęty monitoringiem i otrzymał zakaz zbliżania się do żony. Ale w piątek wieczorem policja w Villa Park została wezwana do domu przy 300 E. Monroe i znalazła dwie zastrzelone osoby.

„Musimy upewnić się, że przemoc domowa jest czymś, co jest traktowane bardzo poważnie i sąd podejmując decyzję o tym czy osoba oskarżona o taki czyn powinna zostać w więzieniu czy wyjść na wolność” – powiedział Pritzker.

Prokurator stanowy powiatu DuPage Robert Berlin zwrócił uwagę, że właśnie ta sprawa jest dowodem na konieczność zmian legislacyjnych w celu ochrony ofiar przemocy domowej. Pritzker powiedział jednak dziennikarzom, że nie jest jeszcze gotowy, by posunąć się tak daleko. „Ustawa Pretrial Fairness Act ma na celu radzenie sobie właśnie z takimi sytuacjami” – dodał gubernator.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520