18.2 C
czwartek, 2 maja, 2024

Wyniki sobotnich meczów francuskiej Ligue 1

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Rennes 1:0 (1:0) w meczu 20. kolejki francuskiej Ligue 1.

Zwycięską bramkę dla paryskiej drużyny zdobył debiutujący Julian Draxler w 39. minucie. Całe spotkanie w Rennes rozegrał Kamil Grosicki, w PSG zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka.
Przedwcześnie boisko opuścił napastnik Nantes Mariusz Stępiński. Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, ale zszedł już w 41. minucie, prawdopodobnie z powodu kontuzji. Jego Nantes wygrało na wyjeździe z Toulouse 1:0 (1:0).
Całe spotkanie w barwach Girondins Bordeaux rozegrał polski obrońca Igor Lewczuk. Jego drużyna zremisowała z Angers 1:1 (1:1).
W pozostałych sobotnich meczach Lorient pokonało Guingamp 3:1 (0:1), Nancy wygrało z Bastią 1:0 (0:0), Montpellier zremisowało z Dijon 1:1 (0:1).
Liderem francuskiej ekstraklasy pozostaje Nice, które ma 44 punkty, dwa więcej od AS Monaco i PSG. Zespół z Paryża rozegrał jeden mecz więcej.