14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Pritzker waha się w sprawie dofinansowania stadionu Bears

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze stanowe Illinois są, delikatnie rzecz ujmując, nieco sceptyczne wobec próśb zarządu Chicago Bears, który oczekuje dofinansowania budowy nowego stadionu. Planu ujawnione w ostatnich dniach przewidują powstanie nowego obiektu nad brzegiem jeziora Michigan, którego realizacja ma pochłonąć ponad 3 miliardy dolarów.

Komunikat opublikowany przez biuro gubernatora po środowym spotkaniu stron mówi o toczących się negocjacjach i trosce o wszystkich mieszkańców Illinois. Jak podkreślił w oświadczeniu rzecznik prasowy JB Pritzkera, gubernator przed podjęciem decyzji w sprawie przekazania środków publicznych na inwestycję, chce przekonać się, że przyniesie ona „namacalne korzyści” mieszkańcom. Bez takiego przekonania nie zamierza wykonywać żadnych ruchów w tej sprawie.

Bears przewidują, że stadion będzie kosztował 3,225 miliarda dolarów. Ponad 2 miliardy dolarów finansowania pochodzi od klubu i NFL. Pozostałe 28% kosztów, czyli 900 milionów dolarów, miałoby pochodzić z proponowanego finansowania z obligacji Illinois Sports Facilities Authority.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520