HomeKultura

Trwają prace nad filmem o ks. Kaczkowskim. W roli głównej zobaczymy Dawida Ogrodnika

Trwają prace nad filmem o ks. Kaczkowskim. W roli głównej zobaczymy Dawida Ogrodnika

Pomagał dziesiątkom ludzi. Zbudował Puckie Hospicjum. Mawiał, że choroba to też życie, które może mieć sens. Trwają prace nad filmem o księdzu Janie Kaczkowskim. Informację tę oficjalnie potwierdziła Wytwórnia East Studio.

To już pewne. Powstaje filmowa biografia księdza Jana Kaczkowskiego, doktora teologii i bioetyki, który był inicjatorem Puckiego Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio, pisał książki i prowadził vloga. Duchowny zmarł po długiej chorobie nowotworowej 28 marca 2016 r. W rolę księdza wcieli się Dawid Ogrodnik, znany z takich produkcji jak “Chce się żyć”, “Cicha noc”, “Ostatnia rodzina”, “Ida”, a ostatnio “Ikar: Legenda Mietka Kosza”, za rolę w której otrzymał nagrodę na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Ksiądz Kaczkowski był fantastycznym człowiekiem, ale jak każdy miał też słabsze momenty i ciemniejsze strony – powiedział aktor w rozmowie z magazynem “Uroda życia”.

 

– Chcę go pokazać z całą złożonością. Analiza tego, jak żyje się w tak wielkiej samotności, jak realizuje się swoje potrzeby, czy i jak rekompensowane jest życie w celibacie, gdzie przekierowuje się potrzebę posiadania dzieci, potrzebę bliskości, jest fascynująca. – Praca nad tym filmem i uczestnictwo w pracach scenariuszowych to dla mnie wspaniałe intelektualne przeżycie – dodaje Dawid Ogrodnik. – Jest tyle delikatnych, głębokich tematów, które musimy poruszyć. Samotność, choroba, obcowanie ze śmiercią, życiem. Niestety, na kinowy seans będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Aktor tłumaczy, że produkcja porusza tyle ważnych tematów, że potrzebuje rocznej przerwy.

 

Przypomnijmy, że ksiądz dr Jan Kaczkowski został Człowiekiem Roku Dziennika Bałtyckiego w 2014 roku. Podczas podziękowań duchowny nazwał siebie skromnym pracownikiem winnicy Pańskiej.

 

aip

COMMENTS