Strzelanina w szkole w Kolorado. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych

Strzelanina w szkole w Kolorado. Jedna osoba nie żyje, osiem jest rannych

W strzelaninie w jednej ze szkół w amerykańskim stanie Kolorado zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Policja zatrzymała dwóch nastoletnich sprawców.

Do strzelaniny doszło w STEM School Highlands Ranch na przedmieściach Denver. Dwóch uzbrojonych uczniów weszło do budynku i zaczęło strzelać do osób znajdujących się w klasach gimnazjalnych. W ciągu dwóch minut na miejsce przyjechały wozy policyjne. “Policjanci byli na miejscu niemal natychmiast, bo mamy posterunek niedaleko szkoły, w okolicy był też patrol. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni na aresztu” – informowała zastępczyni szeryfa Holy Nicholson-Kluth.
Napastnikami byli uczniowie starszych klas. Jeden ukończył 18 lat, drugi jest nieletni. Żaden z nich nie odniósł obrażeń. W strzelaninie zginął 18-latek. Ośmioro rannych uczniów przewieziono do szpitali. Życie żadnego z nich nie jest zagrożone.
Zaraz po wybuchu strzelaniny część uczniów sama uciekła z budynku, pozostali zostali przewiezieni autobusami do osobnego budynku, w którym czekali na rodziców. Na zdjęciach z ewakuacji widać, jak małe dzieci wyprowadzane są ze szkoły z rękami podniesionymi do góry.
Motyw sprawców nie jest znany. Policja przeszukała ich domy oraz samochód, którym przyjechali na miejsce.

IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0