22.8 C
niedziela, 19 maja, 2024

Pięciobój nowoczesny – ME: 5. miejsce i kwalifikacja olimpijska Nowackiej

Oktawia Nowacka zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym i zapewniła sobie prawo startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
W ostatnim dniu mistrzostw w Bath w Anglii złoty medal wywalczyła mistrzyni olimpijska z Londynu, Litwinka Laura Asadauskaite (1371 pkt.), która w ostatniej konkurencji wyprzedziła liderkę po jeździe konnej, Elodie Clouvel z Francji (1368 pkt.); brązowy medal wywalczyła mistrzyni olimpijska z Pekinu, Niemka Lena Schöneborn (1361 pkt.).

Nowacka zgromadziła 1343 pkt. i utrzymała lokatę zajmowaną przed kombinacją, czyli biegiem przełajowym połączonym ze strzelaniem. Pozostałe reprezentantki Polski na odległych miejscach: Aleksandra Skarzyńska była 27., Natalia Hachulska 31., a Anna Maliszewska nie ukończyła jazdy konnej i została sklasyfikowana na 33. pozycji.

Na mistrzostwach w Bath kwalifikację olimpijską zapewniały sobie czołowe ósemki w zawodach indywidulanych; wśród Polaków prawo występu w Rio wywalczyła tylko Oktawia Nowacka.