31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Znaleźli nietypowy sposób ubiegania się o prawo pobytu w USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nietypowy sposób ubiegania się o wizy wybrało sobie kilkoro migrantów zatrzymanych ostatnio przez chicagowskie organy ścigania. W sumie sześć osób uczestniczyło w inscenizowanych napadach rabunkowych, dzięki czemu mieli mieć możliwość wystąpienia o szczególne prawo pobytu w USA.

 

Organizatorami procederu mieli być dwaj mężczyźni w wieku około 30 lat, którzy przygotowywali pozorowane napady. W ich trakcie podchodzili do swoich fałszywych ofiar z czymś, co wyglądało na broń palną i żądali pieniędzy oraz rzeczy osobistych. Po tym wydarzeniu rzekome ofiary składały raporty policyjne potwierdzające, że padły ofiarą przestępstwa, które następnie wykorzystywały do składania fałszywych wniosków o przyznanie statusu nieimigranta. Tak zwana wiza U jest zarezerwowana dla ofiar niektórych przestępstw, które doznały przemocy psychicznej lub fizycznej i zgodziły się pomóc organom ścigania w dochodzeniu.

Rzekomo pokrzywdzeni, za udział w „spektaklu” płacili „napastnikom” po kilka tysięcy dolarów. Wszystkie sześć osób wymienionych w akcie oskarżenia zostało oskarżonych o spisek w celu popełnienia oszustwa wizowego, za co grozi kara pięciu lat więzienia federalnego.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520