31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Służby chcą środków na walkę z nielegalną bronią

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja Stanowa Illinois i Biuro Szeryfa Powiatu Cook apelują do władz stanowych o przekazanie większych środków na działania związane z odbieraniem broni właścicielom unieważnionych FOID. Zdaniem przedstawicieli służb problem jest poważny, bo takich osób w całym stanie jest blisko 100 tysięcy.

Sytuacja dotyczy osób, którym z różnych względów odebrano, bądź zawieszono karty identyfikacyjne. Jak tłumaczą służby, chodzi o mieszkańców stanu, którzy popełnili przestępstwo, lub, na przykład, grozili popełnieniem samobójstwa. Szef stanowej policji Brendan Kelly powiedział, że liczba takich osób cały czas rośnie, ponieważ działania jego funkcjonariuszy są nadzwyczaj skuteczne w ujawnianiu nieprawidłowości.

Nie idzie za tym jednak finansowanie. Szeryf powiatu Cook Tom Dart zwrócił uwagę, że wiedza o problemie to jedno, ale jego rozwiązanie, to coś zupełnie innego. I właśnie aby ten problem rozwiązać potrzebne jest zwiększenie finansowania. Przedstawiciele służb domagają się tego od władz stanowych. Jak podkreślają, aby odebrać broń osobom niepowołanym do jej posiadania, potrzeba zatrudnić więcej funkcjonariuszy, a to wymaga dodatkowych środków finansowych.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520