31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

Ukraina: Kobiety do hut. To kobiety muszą zastępować w pracy mężczyzn wysyłanych na front

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kobiety na Ukrainie coraz częściej podejmują się prac wykonywanych przed rosyjską inwazją przez mężczyzn. Teraz na przykład konieczne jest znalezienie pracowników hut stali – pisze w niedzielę dziennik „Financial Times”.

Zarząd huty w Krzywym Rogu ocenia, że zatrudnienie większej liczby kobiet jest kwestią przetrwania przedsiębiorstwa. „Jeśli mobilizacja naszych pracowników będzie kontynuowana, firma może przestać istnieć” – ostrzega w rozmowie z „FT” dyrektor huty.

Kobiety pracowały tam już wcześniej, ale głównie na stanowiskach administracyjnych. Teraz coraz częściej przejmują się pracy fizycznej. „Gdyby kilka lat temu do wyboru był ktoś ze specjalnym przeszkoleniem i ja, osoba bez przygotowania, która szuka po prostu zatrudnienia, oczywiście wybór padłby na tę pierwszą, szczególnie gdyby był to mężczyzna” – zauważa Olja, pracującą obecnie w fabryce na ciężkich maszynach produkujących m.in. stalowe pręty.
Dyrekcja huty wyjaśnia, ze zmiana strategii zatrudniania polega na zastąpieniu zmobilizowanych mężczyzn oraz tysięcy pracowników, którzy wyjechali w bezpieczniejsze części kraju. „Zatrudnienie mężczyzn stało się trudne również dlatego, bo muszą się oni zarejestrować w komisariacie wojskowym przed podjęciem pracy. To odstrasza wielu z nich” – tłumaczy rozmówca „FT”.
„Ze względu na brak pracowników fabryka zmuszona była ograniczyć produkcję, w szczególności stali wykorzystywanej do ochrony obiektów energetycznych przed rosyjskimi nalotami. Ograniczenie produkcji spowodowało także zmniejszenie zysków i wpływów podatkowych do budżetu” – dodaje dyrektor.
Firma podkreśla, że w tej chwili o pracę ubiega się 76 osób, wyłącznie kobiety. (PAP)

jbw/ fit/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520