21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Niedźwiedź czarny na werandzie w Antioch

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejny przypadek zaobserwowania niedźwiedzia w pobliżu ludzkich siedzib w Illinois. Po ubiegłotygodniowych doniesieniach o drapieżniku w Gurnee, teraz podobne wieści płyną z Antioch.

Niedźwiedzia czarnego na swojej posesji zauważyli Tim i Natalie Fields. Usłyszeli go, kiedy rozgaszczał się werandzie ich domu. Z ich relacji wynika, że zwierzę nie przejawiało agresji, a po chwili odeszło.

Zdaniem władz, podobne przypadki będą zdarzały się coraz częściej. Radzą też, aby po żadnym pozorem nie próbować podchodzić do dzikich zwierząt – zwłaszcza tak niebezpiecznych jak czarne niedźwiedzie. Sugerują również, aby w najbliższym czasie trzymać swoje zwierzęta domowe w zamknięciu.

Jednocześnie uspokajają: „Nie chcemy, aby społeczeństwo wpadło w panikę. Chcemy, aby byli wyedukowani na temat naszych gości i działali odpowiednio. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której niedźwiedź będzie musiał zostać odurzony i usunięty, Departament będzie współpracował z federalnymi służbami USDA Wildlife Services, aby wykonać to zadanie” – przekazał w oświadczeniu Departament Zasobów Naturalnych Illinois.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520