21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Spadek poparcia dla pomocy Ukraińcom

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polacy chcą pomagać Ukraińcom, mówi o tym 85 proc. respondentów, ale już nie tak zdecydowanie i bezwarunkowo jak rok wcześniej – wynika z opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” wyników badań.

„Jesteśmy w większości przeciwni darmowemu zakwaterowaniu i wyżywieniu ukraińskich uchodźców, a nawet osiedlaniu się ich w Polsce po wojnie. Spadek poparcia dotyczy praktycznie wszystkich form pomocy dla Ukraińców, poza edukacją – takie wnioski płyną z najnowszego raportu z badań dotyczących społecznej percepcji uchodźców z Ukrainy oraz migrantów, wykonanych na przełomie maja i czerwca przez LAB badawczy Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie” – czytamy w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”.
Gazeta cytuje kierownika projektu dr Roberta Staniszewskiego, który wskazuje, że nadal Polacy chcą pomagać, opowiada się za tym 85 proc. respondentów, ale już nie tak zdecydowanie i bezwarunkowo jak rok wcześniej czy nawet w styczniu tego roku.
„W ciągu zaledwie pięciu miesięcy grupa zdecydowanych, że Polska powinna pomagać Ukrainie w czasie wojny, stopniała z 62 do 42 proc. Mniej Polaków – obecnie 35 proc. – ocenia zdecydowanie pozytywnie pomoc, której Polska udziela, w styczniu takich osób było 47 proc.” – podaje „Rz”.
Badanie zostało zrealizowane w ramach procedury mixed mode na próbie 584 osób w wieku 16-65 lata w między 23 maja a 6 czerwca tego roku. (PAP)

 

autor: Marek Siudaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520