22.8 C
niedziela, 19 maja, 2024

NBA – Zwycięstwa faworytów na Zachodzie

Pięć czołowych drużyn Konferencji Zachodniej koszykarskiej ligi NBA odniosło zwycięstwa w poniedziałkowych meczach sezonu regularnego.

Los Angeles Clippers wygrali z Toronto Raptors 123:115, Golden State Warriors rozgromili Indiana Pacers 120:83, San Antonio Spurs pokonali Dallas Mavericks 96:91, Memphis Grizzlies zwyciężyli Charlotte Hornets 105:90, a Houston Rockets wygrali z Detroit Pistons 99:96.
Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Washington Wizards. Stołeczna drużyna wygrała przed własną publicznością z Phoenix Suns 106:101. Środkowy Wizards Marcin Gortat uzyskał double-double – zdobył 10 punktów i miał 13 zbiórek. Ponadto zanotował blok i asystę. Po trzech kwartach „Czarodzieje” przegrywali pięcioma punktami, w ostatniej minucie zdołali jednak odrobić straty i rozstrzygnąć losy spotkania.
W pozostałych poniedziałkowych meczach Philadelphia 76ers wygrali z Miami Heat 101:94, Milwaukee Bucks pokonali Orlando Magic 93:89, a Minnesota Timberwolves przegrali z Boston Celtics 93:99.
Najlepszą drużyną sezonu pozostaje zespół Los Angeles Clippers, który z bilansem 13-2 prowadzi w Konferencji Zachodniej, wyprzedzając Golden State Warriors (12-2) i San Antonio Spurs (11-3). Na Wschodzie liderem jest broniąca tytułu ekipa Cleveland Cavaliers (10-2), drugie miejsce zajmuje Atlanta Hawks (9-4), a trzecie Chicago Bulls (9-5). Washington Wizards (4-9) Marcina Gortata jest na 13. pozycji w Konferencji Wschodniej.