-0.8 C
wtorek, 19 marca, 2024

Mistrzostwa Europy w siatkówce: Polacy zmietli Hiszpanów i są w ćwierćfinale!

Polscy siatkarze awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W 1/8 finału w holenderskim Apeldoornie pokonali Hiszpanów 3:0 (25:18, 25:13, 25:16). Naszą reprezentację do wygranej poprowadził Wilfredo Leon, który zdobył 19 punktów.

Ćwierćfinałowym rywalem biało-czerwonych będą Niemcy. Mecz w poniedziałek również w Apeldoornie.

Relacja Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

– Mamy bardzo młodych zawodników – dla większości z nich gra w mistrzostwach Europy i przejście fazy grupowej jest bardzo cennym doświadczeniem. Naszym celem na mecz z Polakami będzie cieszenie się grą, pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeżeli w ostatecznym rozrachunku lepsi okażą się być nasi rywale, to trudno, ale my musimy zagrać najlepiej jak potrafimy – mówił przed meczem trener reprezentacji Hiszpanii Fernando Munoz Benite.

Od pierwszych akcji biało-czerwoni kontynuowali dobrą grę jaką prezentowali w fazie grupowej. Szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Hiszpanie walczyli, ale na niewiele mogli sobie pozwolić. Zepsuli siedem zagrywek. Z kolei mocnym punktem Wilfredo Leona był serwis. Polska prowadziła 13:9 i im bliżej końca partii przewaga była większa.

W drugiej partii polscy siatkarze wystąpili w roli surowego nauczyciela. Szybko objęli wysokie prowadzenie. Przy przewadze 15:8 trener hiszpański poprosił o czas. Przerwa nie zmieniła przebiegu rywalizacji. Polski zespół był lepszy co najmniej o klasę. Seta zakończyło efektowne zbicie Wilfredo Leona.

Kolejny set ponownie przeiegł pod dykando reprzentacji Polski. Biało-czerwoni zaprezentowali wysoki poziom sportowy, bawili się grą przy ogronym dopingu polskiej publiczności.Wilfredo Leon miał siedem asów i 60 procent skuteczności w ataku.

Polscy siatkarze nie kryli radości po tak udanym meczu. – Na początku było ciężko, ale potem już poszło – mówił środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek– Dobrze dziś wyglądała zagrywka. Oby tak dalej. Z halą jeszcze lepiej się zapoznamy i teraz szykujemy się na Niemców.