14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Lori Lightfoot zaprezentowała projekt budżetu Chicago na rok fiskalny 2023

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Chicago, Lori Lightfoot na forum Rady Miasta przedstawiła w poniedziałek na forum Rady Miasta projekt budżetu na nowy rok fiskalny 2023. Opiewa on na 16.4 miliardów dolarów.

 

W ramach inwestycji Lightfoot chce przeznaczyć 100 milionów dolarów na bezpieczeństwo publiczne, w tym 36 milionów na nowe helikoptery policyjne i wymianę radiowozów. Burmistrz planuje wyasygnowanie 242 milionów dolarów na uruchomienie – jak to określiła – nowej polityki funduszu emerytalnego polegającej na przedpłacie przyszłych zobowiązań emerytalnych.

W projekcie przewidziano też 5 milionów dolarów na wsparcie migrantów wysyłanych do Chicago przez władze Teksasu. 200 milionów dolarów burmistrz chce przeznaczyć na zapobieganie bezdomności, 155 milionów dolarów na przystępne cenowo mieszkania i 3 miliony na uruchomienie inicjatywy tzw. Tiny Homes.

3 miliony dolarów w projekcie ujęto na „usługi reprodukcyjne” związane z napływem do Chicago kobiet, decydujących się na aborcję ale ze względu na zakaz nie mogących się poddać temu zabiegowi w stanach gdzie mieszkają. 10 milionów dolarów w projekcie budżetu przewidziano na poprawę infrastruktury technologicznej miasta.

Budżet zabezpiecza też 31.5 mln dolarów na pilotażowy program „500 plus”, dzięki któremu 5 tysięcy zakwalifikowanych do niego rodzin co miesiąc przez rok otrzymuje po 500 dolarów.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w przedstawionym projekcie budżetu nie ma podwyżki podatku od nieruchomości. Rezygnację z jego podniesienia o 2.5 procent przeciwnicy Lori Lightfoot uznali za chwyt przedwyborczy. W przyszłym roku odbędą się bowiem wybory na burmistrza Chicago podczas których Lightfoot ubiegać się będzie o reelekcję.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520