23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Znani Czesi apelują do Anglików: Nie opuszczajcie Unii Europejskiej!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 30 znanych postaci czeskiego życia publicznego napisało w liście otwartym apel o pozostaniu Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej. 23 czerwca o losach Wysp zdecyduje referendum, które obiecał premier David Cameron.
– Wielka Brytania odgrywa rolę „balansu” w polityce europejskiej i wyście Wysp z UE „byłoby katastrofą”, napisali sygnatariusze wspomnianego listu. Wśród jego sygnatariuszy jest wielu byłych czechosłowackich dysydentów, supermodelka Eva Herzigova i znany dyrygent Jiri Belohlavek. Swój podpis pod apelem złożył też Michael Zantovsky, były ambasador Czech w Londynie i rzecznik nieżyjącego już prezydenta  Vaclava Havla.
Brat tego ostatniego Ivan też przyłączył do apelu znanych postacii, wśród których znalazł się między innymi kardynał Dominik Duka, arcybiskup Pragi oraz była gimnastyczka Vera Caslavska, która zdobyła siedem olimpijskich medali.
W liście zawarto stwierdzenie o bliskich historycznych relacjach Czech z Brytanią, wspomiano również o udziale czechocłowackich pilotów w słynnej bitwie o Anglię.

TS/Kazimierz Sikorski(aip)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520