HomePOLSKA

Zamrożone ceny prądu. W poniedziałek 29.07.2019 o północy mija termin złożenia oświadczeń

Zamrożone ceny prądu. W poniedziałek 29.07.2019 o północy mija termin złożenia oświadczeń

Poniedziałek, 29 lipca 2019 r. to ostatni dzień na składanie oświadczeń uprawniających do obniżonych cen energii! Punkt Energi w Gdańsku będzie otwarty do godz. 24.

Dziś o północy upływa termin składania wniosków potwierdzających możliwość rozliczeń za energię elektryczną zgodnie z zeszłorocznymi cenami. Ulga nie obejmuje wszystkich klientów, a jedynie sprecyzowaną grupę odbiorców. Wnioski można składać w oddziale Energi znajdującym się przy al. Grunwaldzka 472 w Gdańsku. Na miejscu znajdują się dwa stanowiska przeznaczone specjalnie do obsługi petentów składających oświadczenia.

 

Jeżeli nie wypełniliśmy wniosku wcześniej możemy go otrzymać w oddziale Energi. Samo wypełnianie i składanie dokumentu nie powinno zająć więcej niż kilka minut – tak wynika z informacji, które nasz reporter uzyskał w biurze Energi.

 

– O tym, że dziś upływa termin dowiedziałam się rano z telewizji – mówi zniesmaczona klientka. Podobnie twierdzi kilka innych osób odwiedzających dziś oddział, w którym można złożyć wniosek. – Powstał mały chaos ze składaniem tych oświadczeń. Myślę, że klienci nie zostali wystarczająco dobrze poinformowani o tym kiedy i jak złożyć dokumenty. – dodaje kobieta. Kolejka do okienek rzeczywiście szybko się rozładowuje. Jak sprawdził nasz reporter, czas oczekiwania wyniósł niecałe 3 minuty, a przy okienku klienci spędzają kolejne 4. Okazuje się, że punkt składania oświadczeń solidnie przygotował się na spodziewany szturm klientów, dzięki czemu obyło się bez kolejek.

 

Przypominamy, że oświadczenia można składać też tradycyjną drogą pocztową (Energa Obrót SA, al. Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk) oraz drogą mailową (na adres firma@energa.pl ). O złożeniu oświadczenia decyduje data jego wysłania widniejąca na stemplu pocztowym. Termin upływa w poniedziałek, 29.07 o północy.

 

Według nowej ustawy dotyczącej efektywności energetycznej, niektórzy klienci w drugim półroczu 2019 roku mogą zostać rozliczani według stawek obowiązujących w dniu 30 czerwca 2018. Uprawnieni do tego są: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, do których należą m. in. organy władzy publicznej, jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe zakłady budżetowe, oraz uczelnie publiczne lub inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Zapis w ustawie nie obejmuje gospodarstw domowych.

 

BP aip

COMMENTS