16.9 C
sobota, 18 maja, 2024

Wyniki czwartkowych meczów ligi NBA

Czołowe zespoły Konferencji Zachodniej ligi NBA, San Antonio Spurs i Houston Rockets wygrały swoje czwartkowe mecze i utrzymały zajmowane lokaty. San Antonio pokonali na wyjeździe Denver Nuggets 127:99, a najwięcej dla gości 28 punktów rzucił LaMarcus Aldridge; 34-letni Tony Parker zdobył dla ekipy z Teksasu 21 pkt.
Dużo trudniejsze zadanie mieli przed sobą Houston Rockets, którzy u siebie wygrali z Oklahoma City Thunder 118:116. Znakomicie w szeregach gości spisał się Russell Westbrook, który zdobył aż 49 punktów. Mecz obfitował w gwałtowne zwroty akcji – najpierw goście wygrywali 14 punktami, później gospodarze mieli 18-punktową przewagę. Na niespełna 2 minuty przed końcem IV kwarty Westbrook wyprowadził Oklahomę na prowadzenie 116:114, ale później nie trafił żadnego z trzech rzutów. Najwięcej dla Houston, 26 punktów, rzucił James Harden, który miał też 12 asyst.
San Antonio mają bilans 29 zwycięstw i 7 porażek i zajmują 2. miejsce na Zachodzie; Houston są o lokatę niżej (28-9). W tabeli tej Konferencji prowadzą Golden State Warriors (31-5).

Liderem Wschodu są broniący tytułu Cleveland Cavaliers (26-8), a drugie miejsce zajmują Toronto Raptors, którzy wygrali u siebie z Utah Jazz 101:93. Tym razem gospodarzy poprowadził do zwycięstwa Kyle Lowry, który rzucił 33 punkty. Na trzecim miejscu Boston Celtics (21-14), a dalej są Atlanta Hawks, którzy pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 99:94.

Najsłabszy zespół rozgrywek, Brooklyn Nets przegrał na wyjeździe z Indiana Pacers 109:121 i ponieśli 26. porażkę w 34. meczu. Zespół z Nowego Jorku zamyka tabelę Konferencji Wschodniej.