15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Wicepremier Morawiecki zakończył wizytę w USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w Waszyngtonie, gdzie brał udział w jesiennym szczycie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Efektem podróży wicepremiera za Ocean jest nowa amerykańska inwestycja w Polsce oraz zakończenie korzystania przez nasz kraj z nadzwyczajnych zabezpieczeń kredytowych MFW.

Podczas dwudniowej wizyty w Waszyngtonie wicepremier Morawiecki rozmawiał nie tylko z przedstawicielami międzynarodowych instytucji finansowych, ale również z biznesmanami. Po spotkaniu z dyrekcją koncernu Guardian Glass poinformował, że firma ta zbuduje pod Częstochową swoją drugą fabrykę szkła w Polsce. Wartość inwestycji może sięgnąć 200 milionów euro. „Powstanie tam kilkaset nowych miejsc pracy, ale też będzie to dobre miejsce do kooperacji z małymi i średnimi przedsiębiorstwami” – powiedział wicepremier dodając, że większość produkcji Guardian Glass będzie eksportowana.
Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił, że podjął decyzję o rezygnacji z dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej (Flexible Credit Line) otwartej dla Polski po kryzysie finansowym w 2008 roku. Sięgała ona 9,2 miliarda dolarów, koszt jej utrzymania wynosił 60 milionów dolarów rocznie. „Tu nie chodzi głównie o oszczędność, choć każdy grosz publiczny się liczy, tylko o to, że Polska postrzegana jest coraz bardziej jako kraj dojrzały, którego instytucje finansowe i podatkowe zrobiły ogromne postępy” – powiedział wicepremier.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że podczas wizyty w Waszyngtonie spotkał się z bardzo wysokimi ocenami działań polskiego rządu w dziedzinie gospodarki i finansów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski/Waszyngton/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520