W Chinach ponad 1700 pracowników służby zdrowia zarażonych wirusem

W Chinach ponad 1700 pracowników służby zdrowia zarażonych wirusem

Ponad 1700 pracowników służby zdrowia w Chinach jest zarażonych koronawirusem – podały tamtejsze władze. W sumie w Chinach do dzisiaj odnotowano prawie 64 000 zarażeń patogenem. Zmarło 1380 osób.

W ciągu minionej doby stwierdzono 121 zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem. Skorygowano też dane dotyczące łącznej liczby zgonów. Jak informują władze wcześniej omyłkowo dwukrotnie dodano 108 ofiar śmiertelnych. Tę liczbę usunięto z dzisiejszych statystyk.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że koronawirusem w Chinach zaraziło się 1716 pracowników służby zdrowia, z czego według danych na wtorek zmarło 6 osób.

Oficjalne statystyki dotyczące koronawirusa wskazują na zmniejszającą się liczbę zarażeń poza prowincją Hubei. Tam w ciągu ostatniej doby stwierdzono prawie 4900 nowych przypadków.

Wczoraj chińskie władze zmieniły metodologię dotyczącą statystyki zarażeń. Wczorajszy gwałtowny wzrost liczby zakażonych o 15 000 jednego dnia tłumaczony jest dodawaniem do list zakażonych osób bez jednoznacznych wyników testów, ale z potwierdzonymi zmianami chorobowymi w płucach.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Sajewicz/Pekin/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0