14.3 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

USA i Turcja razem przeciwko Państwu Islamskiemu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Turcja porozumiała się ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie walki z oddziałami Państwa Islamskiego. Chodzi utworzenie specjalnej strefy bezpieczeństwa na granicy turecko-syryjskiej. Dzięki temu oba kraje planują wzmocnić akcję wypierania dżihadystów z terenów na północy Syrii.
Umowa rozszerza dostęp amerykańskiego lotnictwa do bazy Incirlik, zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie celów na terenie Syrii. Jak poinformował anonimowy przedstawiciel amerykańskiego rządu, szczegóły umowy muszą jeszcze zostać doprecyzowane, ale porozumienie znacząco wpłynie na zakres i tempo kierowanej przez USA operacji przeciwko islamistom.
Amerykańsko-tureckie porozumienie to efekt ubiegłotygodniowej fali przemocy przy granicy turecko-syryjskiej. Tydzień temu w zamachu zorganizowanym przez Państwo Islamskie w tureckim mieście Suruc zginęły 32 osoby, ale do ataków dochodziło również ze strony Kurdów. Tureckie władze przeprowadziły też masowe aresztowania osób, oskarżanych o powiązanie zarówno z kurdyjskimi bojownikami, jak i radykałami z Państwa Islamskiego. W całym kraju zatrzymano niemal 350 osób. Doprowadziło to do zamieszek w Stambule, gdzie co najmniej jeden policjant i jeden aktywista ponieśli śmierć.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520