4.1 C
Chicago
Sunday, December 3, 2023

Afganistan – strzelanina na weselu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tragiczna w skutkach strzelanina na weselu w Afganistanie. Co najmniej 21 osób zginęło, a 10 zostało rannych w prowincji Baghlan w północnej części kraju. Do tragedii doszło w nocy, w czasie przyjęcia weselnego jednego z synów miejscowego mułły. W uroczystości uczestniczyło około 400 osób. W pewnym momencie uzbrojeni mężczyźni zaczęli się wyzywać, a według policji, miało także dojść do zabójstwa jednego z funkcjonariuszy. Wówczas wywiązała się strzelanina, bo wiele osób przyszło na wesele z bronią. Najmłodsza z ofiar miała 14 lat, a najstarsza 60.
To najpoważniejszy od lat tego typu incydent w Afganistanie. Obecność osób z bronią, a także utarczki słowne, są częste na weselach, ale rzadko kończą się strzelaninami. Lokalne władze twierdzą, że w przyjęciu uczestniczyli także członkowie wrogich sobie plemion.
Prowincja Baghlan jeszcze do niedawna była uznawana za spokojną, ale w ostatnich miesiącach również tam coraz częściej dochodzi do walk sił rządowych z talibami, a także do porachunków grup kryminalnych.