25.6 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Opowieści z serca Tatr na 60-lecie TPN

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad trzysta zdjęć przedstawiających piękno i różnorodność polskich Tatr można oglądać w albumie zatytułowanym „Opowieści z serca Tatr”. Został on wydany na 60-lecie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na album złożyły się fotografie wybrane z archiwów pracowników parku. Marcin Strączek-Helios przyznaje, że aparat towarzyszy mu w codziennej pracy. „Uwieczniam krajobrazy, zwierzynę, roślinność, ludzi. Każdy z pracowników ma takie archiwum. Kiedy powstał pomysł, żeby wydać coś na 60-lecie TPN, pracownicy udostępnili swoje archiwa” – mówi.
W albumie można znaleźć różnorodność i unikalność polskich Tatr. „Każdy powinien znaleźć w nim coś interesującego dla siebie” – uważa Marcin Strączek Helios.
„Nie brakuje też tego co w pośpiechu pomijane, a przy czym warto się zatrzymać – mówi kolejny z autorów zdjęć, Zbigniew Mierczak. „Na zdjęciach zobaczyć też to, co mijamy w pośpiechu, chcąc zdobyć szczyty, chcąc z góry podziwiać piękno krajobrazów. Mijamy piękne rzeczy bezpowrotnie, a czasami naprawdę warto się zatrzymać” – mówi Zbigniew Mierczak.
W albumie znalazły się zdjęcia 22 autorów.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520