HomeCiekawostki

Urodzony pechowiec? Przeszedł malarię, dengę i Covid-19, został …ukąszony przez kobrę

Urodzony pechowiec? Przeszedł malarię, dengę i Covid-19, został   …ukąszony przez kobrę

Brytyjczyk Ian Jones trafił do szpitala po tym, jak został ukąszony przez kobrę w wiosce niedaleko indyjskiego miasta Dźodhpur. Wcześniej przeszedł w Indiach Covid-19, malarię i dengę – poinformował w poniedziałek serwis internetowy dziennika “The Indian Express”.

 

Pochodzący z wyspy Wight Jones ma problemy ze wzrokiem i z poruszaniem się, ale zdaniem lekarzy są to typowe objawy po ukąszeniu przez kobrę, które zazwyczaj z czasem ustępują.

 

Jones, były pracownik służby zdrowia, przeniósł się do Indii, aby prowadzić wspieraną przez organizację charytatywną inicjatywę społeczną na rzecz rzemieślników w Radżastanie.

 

„Ian mieszkał tymczasowo w magazynie przedsiębiorstwa społecznego w Dźodhpurze, aby być bliżej ludzi, których wspiera” – powiedziała BBC News Claire Robertson z organizacji Community Action Isle of Wight, która prowadzi przedsiębiorstwo. „Był w części magazynu, w której mieszkał, kiedy jego adoptowany pies Rocky zaczął szczekać, a gdy wyciągnął rękę, aby go uspokoić, kobra, zaniepokojona jego nagłym ruchem, dwukrotnie go ugryzła” – wyjaśniła.

 

Syn Jonesa Sebastian powiedział, że jego ojciec to “wojownik”, a będąc w Indiach, przeszedł już malarię, dengę i Covid-19. “Kiedy usłyszeliśmy, że został również ukąszony przez węża, co zwykle kończy się śmiercią, szczerze mówiąc, nie mogliśmy w to uwierzyć” – stwierdził.

 

Community Action Isle of Wight i rodzinie Jonesa za pośrednictwem platformy GoFundMe udało się zebrać ponad 17 tys. funtów na pomoc w pokryciu kosztów leczenia szpitalnego Brytyjczyka i jego podróży z powrotem na wyspę Wight.

(PAP)

COMMENTS