HomeUSA

Joe Biden ogłasza nazwiska przyszłych szefów kluczowych resortów i agencji

Joe Biden ogłasza nazwiska przyszłych szefów kluczowych resortów i agencji

Sztab Joe Bidena przedstawił listę kandydatów na kluczowe stanowiska w przyszłej administracji.

Koordynatorem służb wywiadowczych ma po raz pierwszy zostać kobieta. Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu. Stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego obejmie Jake Sullivan.

Większość kandydatów Joe Bidena na szefów kluczowych resortów i agencji zajmujących się bezpieczeństwem narodowym i polityka zagraniczną to doświadczeni urzędnicy, z których wielu pracowało w administracji Baracka Obamy.

Sztab Joe Bidena potwierdził wcześniejsze informacje, że doświadczony dyplomata Antony Blinken zostanie szefem dyplomacji. Była zastępczyni szefa CIA Avril Haines obejmie funkcję Dyrektora Wywiadu Narodowego, którego zadaniem będzie koordynacja działalności wszystkich agencji wywiadowczych.

Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego pokieruje Alejandro Mayorkas. Będzie on pierwszym Latynosem, który stanie na czele ministerstwa odpowiedzialnego za politykę imigracyjną.

Według sztabu Joe Bidena, ambasadorem przy ONZ zostanie Linda Thomas-Greenfield, a były senator i kandydat Demokratów na prezydenta John Kerry obejmie funkcję specjalnego pełnomocnika prezydenta do spraw klimatu. Jednym z jego głównych zadań będzie ponowne włączenie USA do porozumień klimatycznych z Paryża.

Kandydatów do objęcia kluczowych funkcji w swojej administracji Joe Biden przedstawi oficjalnie jutro.

IAR

COMMENTS