HomeMałopolskie

Ukrainiec zatrzymany w Olkuszu za próbę zabójstwa. Został aresztowany

Ukrainiec zatrzymany w Olkuszu za próbę zabójstwa. Został aresztowany

Nawet dożywotnie pozbawienie wolności grozi 31-letniemu obywatelowi Ukrainy, który podczas libacji alkoholowej zranił nożem swojego kolegę. Poszkodowany 31-letni mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej i pleców trafił do szpitala. Sprawca noc spędził w policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z moteli w Olkuszu. Podczas libacji na podwórzu doszło tam do awantury, podczas której jeden z mężczyzn został ugodzony nożem. Policję poinformował recepcjonista. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Mundurowi ustalili, że na zewnątrz budynku kilku mężczyzn spożywało alkohol. Między dwoma z nich doszło do kłótni. Podczas ostrej wymiany zdań 31-letni Ukrainiec zaatakował nożem swojego kolegę. Był pijany. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez olkuskich mundurowych.

 

Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Wczoraj (4 lipca) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu i tam przy udziale biegłego tłumacza został przesłuchany. Na wniosek prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

aip

COMMENTS