HomeKultura

Statyści – tylko mężczyźni – do filmu “Gierek” na 7 sierpnia poszukiwani. Zdjęcia będą w Dąbrowie Górniczej

Statyści – tylko mężczyźni – do filmu “Gierek” na 7 sierpnia poszukiwani. Zdjęcia będą w Dąbrowie Górniczej

W woj. śląskim trwają zdjęcia do filmu fabularnego “Gierek”. Odbywały się już w Ustroniu, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. 4 i 5 sierpnia – w Zawierciu. Filmowcy jednak powrócą do Dąbrowy Górniczej. Poszukiwani są statyści – wyłącznie panowie – na plan filmowy 7 sierpnia.

27 lipca rozpoczęły się zdjęcia do filmu fabularnego o Edwardzie Gierku, pierwszym sekretarzu KC PZPR w latach 1970-1980, pochodzącym z Sosnowca (a konkretnie ze wsi Porąbka, później włączonej do Sosnowca). To za czasów Gierka PRL zaliczył “złotą dekadę” rozwoju. Powstawały wielkie zakłady pracy, olbrzymie osiedla bloków z wielkiej płyty, ważne drogi i szkoły.

 

Dekada zakończyła się kryzysem gospodarczym, który kosztował Gierka stanowisko. Filmowcy pojawili się już w Ustroniu, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. 4 i 5 sierpnia zdjęcia powstają w Zawierciu. 6 sierpnia ekipa powróci do Katowic, a od 7 aż do 12 sierpnia będzie stacjonować znowu w Dąbrowie Górniczej. I właśnie na 7 sierpnia (piątek) są poszukiwani statyści – tylko mężczyźni.

 

– Ciągle poszukujemy statystów do filmu “Gierek” – mówi odpowiedzialny za tę działkę w filmie “Gierek” Miłosz Łokaj, research manager w firmie STARS Impresariat Filmowy. – Tylko mężczyzn w wieku 40-70 lat, bez widocznych tatuaży i kolczyków, z dłuższymi tradycyjnymi fryzurami. Zainteresowanych prosimy o przesłanie aktualnego zdjęcia, numeru telefonu, imienia i nazwiska oraz wieku na adres m.lokaj@stars-impresariat.pl – dodaje Łokaj. Nie ma tradycyjnego castingu, zgłoszenia należy przesyłać tylko mailem.

 

Tytułową rolę w “Gierku” gra Michał Koterski, syn reżysera Marka Koterskiego, znany głównie z występów w filmach ojca – m.in. “Ajlawiu” i “Dnia Świra”, który do tej roli przytył aż 17 kg. W żonę Gierka, Stanisławę, wciela się Małgorzata Kożuchowska.

 

W filmie występują też:

 

 

    • Cezary Żak,

 

    • Ewa Ziętek,

 

    • Rafał Zawierucha,

 

    • Natalia Lesz,

 

    • Jan Frycz.

 

 

Producentem filmu “Gierek” jest firma Global Studio Janusza Iwanowskiego i Jolanty Janczarczyk. Mają oni na koncie takie filmy jak “Proceder”.

 

aip

COMMENTS