32.4 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Intuicja nie zawiodła teksańskich celników. W ciężarówce było ukryte 100 funtów kokainy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Funkcjonariusze Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) przechwycili na przejściu granicznym w południowym Teksasie duży ładunek kokainy o wartości ulicznej 1,3 miliona dolarów.

Zgodnie z komunikatem prasowym – konfiskata miała miejsce w piątek na Roma International Bridge. Czujni pogranicznicy skierowali wówczas ciągnik z naczepą, przewożącą napoje bezalkoholowe, do ponownej kontroli pojazdu.

Podczas kontroli funkcjonariusze użyli „nieinwazyjnego systemu kontroli” oraz psów. Znaleziono 24 pakunki zawierające łącznie 101,5 funta kokainy.

Według celników narkotyki mają wartość uliczną 1 355 233 dolarów.

Narkotyki zostały  przejęte przez CBP, natomiast kierowca został aresztowany przez funkcjonariuszy Departamentu Policji w Roma.

Dyrektor przejścia granicznego Andres Guerra powiedział, że ta konfiskata „stanowi przykład” zaangażowania CBP w zwiększanie bezpieczeństwa granic Stanów Zjednoczonych.

„Ta znacząca konfiskata kokainy w środowisku towarowym odzwierciedla to, co może osiągnąć przez doświadczenie w inspekcjach, szkolenie naszych funkcjonariuszy pierwszej linii w połączeniu ze skutecznym wykorzystaniem naszej nieinwazyjnej technologii inspekcji” – stwierdził Guerra.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520