Teresa Ramotowska wyróżniona medalem “Zasłużona Parafii” przez biskupa diecezji

Teresa Ramotowska wyróżniona medalem “Zasłużona Parafii” przez biskupa diecezji

W Niedzielę Miłosierdzia Pańskiego w brooklyńskiej Konkatedrze Św. Józefa odbyła się podniosła uroczystość. W czasie popołudniowej modlitwy celebrowanej przez zwierzchnika katolików z Brooklynu i Queensu, biskupa Mikołaja DiMarzio, około 400 lokalnych parafian zostało odznaczonych diecezjalnym medalem. „Przyjmij go w dobrym zdrowiu i niech będzie on pamiątką tego, co zrobiłaś i wdzięczności, jaką diecezja ma dla ciebie” powiedział do wyróżnionej Teresy Ramotowskiej biskup DiMarzio wręczając odznaczenie „Zasłużona Parafii”.

W podziękowaniu za poświęcenie się duszpasterstwu lub za hojne wsparcie finansowe zaprojektowano bowiem niepowtarzalne odznaczenie, po którego przedniej stronie znajduje się Most Brooklyński oraz „Unisphere” ze Światowych Targów z Flushing Meadows – Corona Park, czyli symbole obu dzielnic objętych diecezją. Natomiast rewers stanowi obraz Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, patronki zarówno diecezji, jak i Stanów Zjednoczonych. Przygotowano także niewielki modlitewnik specjalnie na to nabożeństwo.

„Jesteśmy silni w naszej wierze, wiedząc, że to, co robimy, nie jest tylko dla jakiejś instytucji, którą jest Kościół”. „To dla samego Chrystusa, który jest zmartwychwstałym Panem, jest obecny wśród nas, gdy sprawujemy sakramenty, które pozostawił nam jako wieczną pamiątkę Jego obecności wśród nas” usłyszeli zgromadzeni w Konkatedrze wyróżnieni oraz ich najbliżsi. Pani Teresie Ramotowskiej towarzyszyła rodzina, nauczyciele a także ksiądz doktor Janusz Dymek, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza, który nominował panią Ramotowską do tego honorowego wyróżnienia.

PSD przy parafii MB Częstochowskiej i Św. Kazimierza
foto archiwum: PSD przy parafii MB Częstochowskiej i Św. KazimierzaCOMMENTS

WORDPRESS: 0