18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Szumowski: „Liczba chorych w Polsce będzie rosła. Epidemia nie skończy się szybko”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Liczba zachorowań rośnie i będzie rosła. Czy uda się ten przyrost ograniczyć, zależy tylko od nas. Nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach – powiedział w sobotę 4 kwietnia na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. W ramach działań mających ograniczyć epidemię koronawirusa rząd zapowiedział kontrole liczby klientów w sklepach, a także odradza wyjazdy do rodziny na święta.

– Kontroli, zarówno w sklepach i marketach w środku oraz przed placówkami, będzie cały czas dużo, a w niektórych miejscach więcej, bo musimy wszystko zrobić w tych kluczowych dniach, żeby zarażeń było jak najmniej. Trzeba pochwalić Polaków za samodyscyplinę, przestrzeganie przepisów – stwierdził na konferencji minister Michał Dworczyk, szef KPRM. Dodał, że jednak zdarzają się przypadki łamania zakazów, więc odpowiednie służby będą prowadziły kontrole na dotychczasowym poziomie, a nawet większym.

 

Minister Dworczyk odnosząc się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych i planowanych wyjazdów do rodziny stwierdził, że stanowisku rządu jest jednoznaczne – należy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. – To poważny problem i poważne wyzwanie, bo Święta Wielkiej Nocy są zwykle takim czasem, kiedy spotykaliśmy się rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale staramy się chronić ludzkie zdrowie i życie, więc rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży i pozostać w domach – powiedział minister Dworczyk.

 

Z kolei minister Szumowski dodał, że Święta Wielkanocne są świętami rodzinnymi, ale w tym roku spotkania rodzinne stanowią śmiertelne zagrożenie. – Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeśli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie – powiedział minister Szumowski

 

 

JAK aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520