17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Syn premier Szydło został księdzem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Beata Szydło wraz z mężem przyjechała w sobotę do Bielska-Białej na uroczystość święceń kapłańskich ich syna Tymoteusza, jakie odbywają się w bielskiej katedrze

W sobotę w bielskiej katedrze odbywa się uroczystość święceń kapłańskich. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa Romana Pindla przyjmuje 13 diakonów z diecezji bielsko-żywieckiej. Jednym z nich jest Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło. Rok wcześniej odbyły się święcenia diakońskie – Dla każdego z nas, wszystkich rodziców, którzy uczestniczyliśmy w tej uroczystości to ogromne przeżycie, tego nie da się opisać – powiedziała premier Beata Szydło tuż po wyjściu z katedry po zakończonej uroczystości.

 

– Przez sześć lat nasi synowie wspólnie przygotowywali się do tego dnia, myśmy ich wspierali, jak mogliśmy – lepiej lub gorzej. To nie jest łatwe. Przed nimi też niełatwa, ale piękna droga. Wierzę w to głęboko, że będą robili to, jak zostało to dziś powiedziane: że będą pomagać ludziom i być z ludźmi. I wytrwać w tych postanowieniach, jakie dziś podjęli. Są wspaniali, na pewno sobie poradzą – dodała premier Beata Szydło.

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Premier Beata Szydło z rodziną przyjechała do Bielska-Białej wziąć udział w tej wyjątkowej uroczystości. Dlatego na placu przed katedrą w oraz w katedrze pojawili się pracownicy Biura Ochrony Rządu. Zanim katedra została otwarta dla wiernych, funkcjonariusze BOR wraz przewodnikiem psa tropiącego sprawdzili bezpieczeństwo w jej wnętrzu. Obecność premier Szydło wywołała poruszenie – sporo osób podchodziło do niej przywitać się, zrobić sobie z nią zdjęcie, zamienić parę słów. [przycisk_galeria]

 

Uroczystość rozpoczęła się o 10.00. Dziennikarze, fotoreporterzy i operatorzy kamer – za wyjątkiem mediów związanych z kurią diecezjalną – nie mogą wziąć w niej udział. Obrzęd święceń rozpoczyna się po Ewangelii. Najpierw kandydaci zostają imiennie wezwani i wobec Kościoła wyrażą pragnienie i gotowość przyjęcia święceń. Następnie biskup skieruje do nich słowa ojcowskiego pouczenia. Oni zaś złożą przyrzeczenie posłuszeństwa. Po złożonych przyrzeczeniach zostanie odśpiewana litania do Wszystkich Świętych. Podczas tej modlitwy kandydaci do święceń upadną na twarz i będą się modlić leżąc krzyżem.

 

Po litanii nastąpi najważniejszy obrzęd święceń – biskup odmówi modlitwę konsekracyjną, a następnie on i pozostali biskupi i kapłani nałożą na przyjmujących święcenia ręce. Obrzęd ten odbywa się w całkowitej ciszy. Następnie nowo wyświęceni kapłani nałożą stułę na sposób kapłański oraz ornat. Tak ubrani podejdą do biskupa, który namaści ich dłonie olejem świętym. Następnie najpierw każdemu z nich poda chleb na patenie i wino z wodą w kielichu, a potem przekaże znak pokoju. Na słowa dialogu przed prefacją nowo wyświęceni kapłani podejdą do ołtarza, by celebrować swoją pierwszą mszę św.

 

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520