7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Stan budynków brytyjskiego parlamentu jest fatalny i może spotkać ich to, co katedrę Notre Dame

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Stan budynków brytyjskiego parlamentu jest fatalny i może go spotkać podobna tragedia, jak ta, która zniszczyła część Notre Dame – alarmują posłowie w rozmowie z dziennikiem Times. Dziewiętnastowieczny Pałac Westminsterski, gdzie obradują posłowie i lordowie od dawna wymaga remontu.

Katalog obaw co do stanu budynku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest długa: przestarzały system kabli elektrycznych, ale też zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także obecność azbestu. Wieża Big Bena odchylona jest od pionu o niemal 50 cm, a Westminster Hall, jedna z sal posiedzeń przylegająca do głównego budynku, oparta jest na drewnianym kręgosłupie.

„Gdyby ktoś chciał zaprojektować łatwopalny budynek, zaprojektowałby go właśnie tak, jak Westminster Hall – mówi Timesowi Mark Tami z Partii Pracy, członek komisji ds. renowacji budynków parlamentu. „Tragiczne uszkodzenia Notre Dame przypominają, jak pilne jest otoczenie opieką naszych zabytków ” – dodaje szefowa komisji konserwatystka Caroline Spelman.

Pierwotnie renowacja budynków parlamentu miała się rozpocząć za 3 lata Obecnie wiadomo, że najwcześniejszy termin to rok 2028. Powodem są przeciągające się pomniejsze remonty.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/mt

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520