15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Minister edukacji: egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalne bez zakłóceń

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister edukacji Anna Zalewska powiedziała, że mimo strajku części nauczycieli egzaminy ósmoklasisty i egzaminy gimnazjalne przebiegają w zasadzie bez zakłóceń. Podczas konferencji prasowej szefowa resortu poinformowała, że poza pierwszym dniem, gdy podczas egzaminu gimnazjalnego trudności wystąpiły w trzech szkołach, wszystkie pozostałe odbyły się zgodnie z planem i zgodnie z procedurami.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik poinformował, że również dzisiejszy egzamin ósmoklasisty przebiega bez żadnych utrudnień. Uczniowie rozwiązują zdania z języka obcego nowożytnego. Przystąpiło do niego 377 tysięcy uczniów w ponad 12 tysiącach placówek.
Największa grupa – prawie 95 procent – zdaje egzamin z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Do egzaminu z pozostałych języków obcych – francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego – przystąpiło łącznie zaledwie pół procent ósmoklasistów. W arkuszu egzaminacyjnym są zadania, w których uczeń wybiera jedno z podanych rozwiązań, a także ocenia prawdziwość przytoczonych wypowiedzi. Są również polecenia samodzielnego sformułowania odpowiedzi.
Minister Anna Zalewska podkreśliła, że sprawne przeprowadzenie egzaminów było możliwe dzięki dyrektorom szkół i nauczycielom, którzy byli przy uczniach. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do skutecznego działania komisji egzaminacyjnych.
Egzaminy z języków obcych to ostatnie testy kończące szkołę podstawową. Wczoraj ósmoklasiści napisali egzamin z matematyki, a w poniedziałek – z języka polskiego. Wyniki poznamy 14 czerwca.

IAR/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520