HomePOLSKA

Sprawa dyskredytowania sędziów: Posłowie PO rozpoczęli kontrolę poselską w ministerstwie sprawiedliwości

Sprawa dyskredytowania sędziów: Posłowie PO rozpoczęli kontrolę poselską w ministerstwie sprawiedliwości

Posłowie Platformy Obywatelskiej rozpoczęli kontrolę poselską w ministerstwie sprawiedliwości. Ma to związek z doniesieniami portalu Onet, który opublikował domniemaną korespondencję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. Łukasz Piebiak podał się do dymisji i zapowiedział pozwanie portalu Onet.

Poseł Mariusz Witczak mówił podczas konferencji prasowej przed siedzibą resortu sprawiedliwości, że PO zwróciła się do urzędników ministerstwa z wnioskiem o udostępnienie dokumentów. Wyjaśnił, że chodzi między innymi o umowy i wydatki na usługi z zakresu komunikacji medialnej oraz księgę wejść i wyjść do resortu sprawiedliwości.
Mariusz Witczak poinformował też, że o 15.30 posłowie spotkają się z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem, by porozmawiać między innymi o wydatkach resortu.
Politycy Platformy Obywatelskiej wnieśli też o udzielenie informacji, czy zdymisjonowany wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak po odwołaniu go z funkcji miał dostęp do swojego biura.

IAR/Naukowicz/gaj

COMMENTS