HomePILNE

Spotkanie prezydenta z prezesem PiS w “bardzo dobrej atmosferze”

Spotkanie prezydenta z prezesem PiS w “bardzo dobrej atmosferze”

Zakończyło się kilkugodzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Miała przebiegać w “bardzo dobrej atmosferze”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowa odbyła się z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego.

Jako pierwszy ok godz. 18 do Belwederu przyjechał Jarosław Kaczyński, gdzie powitał go szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Następnie przyjechał prezydent. Mówiło się, że głównym z poruszanych tematów będą zmiany w wymiarze sprawiedliwości i próba zażegnania napięcia na linii PiS-prezydent.
Potwierdziła to już po spotkaniu rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która stwierdziła na Twitterze, że rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. – Dotyczyła ustaw o reformie sądownictwa, drogi ich uchwalenia, by skutecznie naprawić polski wymiar sprawiedliwości – napisała Mazurek na Twitterze.
O wizytę w Belwederze szefa PiS i prezydenta na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania pytany był przez dziennikarzy marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który oznajmił, że na pewno do niego dojdzie. Dodał, że wszystkie spotkania Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem „są bardzo dobre” i to na pewno też takie będzie.
Kilka godzin przed spotkaniem Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy odbyło się spotkanie w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Wtedy to z prezesem PiS spotkali się m.in. premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Leszek Rudziński AIP Eliza Stępień AIP

COMMENTS