Sąd w Suwałkach: Daniel M., syn króla disco polo skazany za jadę po pijanemu

Sąd w Suwałkach: Daniel M., syn króla disco polo skazany za jadę po pijanemu

Dzisiaj (7 marca) Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał wyrok skazujący Daniela M. za jazdę po pijanemu. Musi zapłacić 3 tys. złotych grzywny i nawiązkę w wysokości 5 tys. złotych. Sąd orzekł też 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest już prawomocny.

Do zdarzenia, które doprowadziło celebrytę na ławę oskarżonych doszło na początku minionego roku w Sztabinie. Syn króla disco polo kierując Mercedesem został zatrzymany przez policyjny patrol, ponieważ jechał z nadmierną prędkością i wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Badanie alkomatem wykazało, że jest też pijany. Miał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Daniel M. stanął przed augustowskim sądem, przyznał się do winy i oczekiwał umorzenia postępowania. Ale sąd nie przychylił się do tego wniosku. Oskarżony zaskarżył więc wydane orzeczenie i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Suwałkach, który dzisiaj utrzymał wyrok w mocy.

 

Sędzia Ryszard Filipow nie zgodził się z argumentami adwokata oskarżonego, że społeczna szkodliwość czynu jest znikoma, bo oskarżony nie spowodował wypadku i sprawa powinna być warunkowo umorzona. – Sprawca musi zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli popełnia przestępstwo to poniesie karę – stwierdził sędzia. Przypomniał też, że w czerwcu minionego roku białostocki sąd warunkowo umorzył postępowanie w innej sprawie. – Daniel M. nie skorzystał z tej szansy – dodał R. Filipow. Skazany syn gwiazdora nie odebrał wezwania na rozprawę i nie przyjechał do sądu.

 

 

hel aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0