HomeUSAMiami

Rubio: zamknąć muzułmańskie restauracje

Rubio: zamknąć muzułmańskie restauracje

Senator z Florydy postanowił przebić Donalda Trumpa. Zdaniem Marco Rubio w USA powinny zostać zamknięte nie tylko meczety, ale i restauracje uczęszczane przez radykalnych muzułmanów.

Trump stwierdził kilka dni temu na antenie Fox News, że zamknięcie meczetów z podejrzaną aktywnością to konieczność. – Tu nie chodzi o zamykanie meczetów, tylko o zamykanie wszystkich miejsc: kawiarni, lokali gastronomicznych, stron internetowych, po prostu wszystkich miejsc, w których radykałowie zdobywają inspirację – odpowiedział w tej samej stacji Rubio. – Problem jednak w tym, że nie możemy zlokalizować tych miejsc, ponieważ nasze programy wywiadowcze zostały upośledzone przez Edwarda Snowdena i działania obecnego prezydenta – dodał.

Rubio, który ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich i jest trzeci w republikańskich sondażach – za Trumpem i Benem Carsonem, podkreślił, że nie wie, czy istnieją w ogóle lokale gastronomiczne, w których dochodzi do spotkań radykałów. Zaznaczył jednak, że jeżeli istnieją, to należy się nimi zająć.

(łd)

COMMENTS