HomePOLSKAPILNE

Premier Morawiecki: Obóz Auschwitz-Birkenau to symbol okrucieństwa

Premier Morawiecki: Obóz Auschwitz-Birkenau to symbol okrucieństwa

Premier Mateusz Morawiecki napisał na Twitterze, że niemiecki, nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau to symbol okrucieństwa, które nie mieści się w jakiejkolwiek definicji. Dziś 75. rocznica wyzwolenia byłego obozu.

“Zło miało jedno źródło – niemiecką Rzeszę karmioną ideologią nazizmu. Nie możemy pozwolić na zafałszowanie historii tej niewyobrażalnej zbrodni” – napisał premier Morawiecki.
W byłym obozie w Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau. Uczestniczą w nich byli więźniowie, prezydent Andrzej Duda, pracownicy muzeum, oraz delegacje zagraniczne. 27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony przez ONZ.

O godzinie 15.30 rozpoczną się główne uroczystości 75-lecia wyzwolenia byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Weźmie w nich udział około 200 byłych więźniów, ponad 50 delegacji państwowych, na których czele staną prezydenci, premierzy i koronowane głowy. Jedynym politykiem, który ma przemówić podczas uroczystości, będzie polski prezydent Andrzej Duda. Prócz niego głos zabiorą byli więźniowie, oraz przedstawiciele środowisk żydowskich.

Uroczystości będą transmitowane przez polskie media. Relację będzie można śledzić także w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta RP. Przekaz będzie dostępny także w języku angielskim na profilu @PL1918ENG na Twitterze.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Twitter, wczesn./Wj/kj

COMMENTS