HomeŚwiat

Papież Franciszek: święci to osoby przeniknięte Bogiem

Papież Franciszek: święci to osoby przeniknięte Bogiem

“Święci nie są doskonałymi wzorami, ale osobami przenikniętymi Bogiem” – mówił dziś papież Franciszek do wiernych zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański na Placu świętego Piotra w Rzymie. 1 listopada Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

Papież porównał świętych do witraży, które pozwalają światłu przeniknąć do kościoła. W katechezie nawiązał do błogosławieństw z Kazania na Górze. Powiedział, że nie są one przeznaczone dla nadludzi, a dla tych, którzy borykają się codziennymi trudami życia. Nazwał je mapą życia chrześcijańskiego. Powiedział: „Błogosławieni są ci, którzy umieją płakać za innych, są miłosierni, walczą o sprawiedliwość i pokój, odpowiadają na zło dobrem”. Podkreślił, że nie chodzi o ludzi, którzy żyją dla sukcesu, władzy i pieniądza. A o tych, którzy wierzą, że Bóg jest skarbem życia, a miłość bliźniego jedynym prawdziwym zyskiem.

Po modlitwie papież zdecydowanie potępił sprawców ostatnich zamachów w Somalii, Afganistanie i w Nowym Jorku i wyraził solidarność z rodzinami ofiar.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/mcm/sk

fot.pixabay.com

COMMENTS