HomePOLSKA

Ostatnia prosta przed II turą. “Jestem przekonany, że wygramy!”

Ostatnia prosta przed II turą. “Jestem przekonany, że wygramy!”

Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan jest przekonany, że kandydat Zjednoczonej Prawicy wygra niedzielne wybory.

Dodał, że wewnętrzne sondaże są dobre dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Jednocześnie Adam Bielan zaapelował o mobilizację do sympatyków Andrzeja Dudy i namawianie do oddania głosu na urzędującego prezydenta rodziny i znajomych. Wezwał także do udzielenia pomocy w dotarciu na wybory, szczególnie osobom starszym.

Sztab Andrzeja Dudy zaprezentował dziś podczas konferencji prasowej ostatni kampanijny spot wyborczy. Jest poświęcony Rafałowi Trzaskowskiemu i przedstawia go jako polityka zainteresowanego blokowaniem działań rządu.

Adam Bielan mówi, że przestrzega Polaków przed politycznym planem kandydata Koalicji Obywatelskiej, który – w jego opinii – sprowadza się do wetowania wszystkich ustaw. W jego ocenie wybór Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczać wieloletni spór między prezydentem, a rządem.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Wezmą w niej udział popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

 

*

 

Prezydent Andrzej Duda zakończy kampanię wyborczą w Zamościu. O godzinie 22:30 kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość wygłosi ostatnie przemówienie przed ciszą wyborczą.
Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel mówi, że finał kampanii nie będzie zasadniczo różnił się od jej całokształtu pod tym względem, że będzie pełen energii, blisko Polaków i z troską o Polskę. Dodaje, że Andrzej Duda podsumuje kończącą się kampanię, swoje propozycje wyborcze oraz zaapeluje o poparcie i udział w wyborach, bo jak podkreśla Fogiel, od tego w jego ocenie zależy przyszłość naszego kraju.

O północy rozpocznie się cisza wyborcza. II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej ubiegający się o reelekcję prezydent Polski Andrzej Duda, który jest popierany przez PiS oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

 

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/i jf/w to/

 

*

 

 

COMMENTS