HomeUSAChicago

CPS opracowuje szczegółowy plan dotyczący powrotu uczniów do szkół

CPS opracowuje szczegółowy plan dotyczący powrotu uczniów do szkół

Zarząd Chicagowskich Szkół Publicznych wkrótce przedstawi plan wznowienia jesienią   zajęć. Podczas czwartkowej konferencji prasowej, burmistrz Lori   Lightfoot powiedziała, że w dalszym ciągu opracowywane są szczegóły.

 

„CPS wraz z departamentem zdrowia pracuje nad bezpiecznymi zasadami, które umożliwią powrót uczniów do szkół. Plan musi uwzględnić obecną sytuację pandemiczną i dlatego musi on być gotowy do końca sierpnia z uwzględnieniem aktualnych danych” – mówiła burmistrz.

Illinois już wcześniej opublikowało zalecenia dotyczące wznowienia zajęć w szkołach. Przewidziano między innymi ograniczenia gromadzenia się uczniów w grupach nie większych jak 50 osób a dzieci, które ukończyły 5 lat zobowiązane będą do noszenia maseczek ochronnych twarzy. Uwzględniono też zdalne nauczanie w przypadku wzrostu zakażeń koronawirusem.

Przewodniczący Związku Zawodowego Nauczycieli Chicago, Jesse Sharkey skrytykował plan Illinois. Stwierdził, że jest on niejasny i jako ojciec 6-letniego syna wie, że długie noszenie przez dzieci maseczek ochronnych jest wręcz niemożliwe. W środę prezydent Donald Trump zażądał, by dzieci jesienią wróciły do szkół. Władzom lokalnym zagroził w przypadku odmowy odebraniem funduszy.

 

BK

COMMENTS