HomePOLSKA

Skyliner. Wieżowiec ze szklanym “pióropuszem”. Na szczycie powstanie bar z widokiem na całą Warszawę

Skyliner. Wieżowiec ze szklanym “pióropuszem”. Na szczycie powstanie bar z widokiem na całą Warszawę

Przy Rondzie Daszyńskiego “wyrósł” kolejny wieżowiec. Skyliner osiągnął docelową wysokość – 195 metrów – i został przykryty elegancką, szklaną fasadą. Gratką dla mieszkańców będzie dwupoziomowy bar ulokowany 165 metrów nad ziemią.

Przy Rondzie Daszyńskiego kończy się kolejna budowa. Skyliner zwieńczony charakterystycznym „pióropuszem” osiągnął docelową wysokość – 195 metrów, a elewacja niemal w całości przykryta jest już szklaną fasadą. Do jej ułożenia na szczycie wieżowca, o charakterystycznym ukośnym dachu, zaangażowano brygady alpinistyczne.

 

– Jesteśmy na etapie odbiorów prac wykończeniowych części biurowej. Zakończyliśmy też prace w zespołach toalet oraz na holach windowych, gdzie możemy obserwować połączenie surowego betonu razem z fornirem dębowym – mówi Michał Mrozek, przedstawiciel wykonawcy – firmy Warbud.

 

Konstrukcja Skylinera jest dość nietypowa. Przestrzeń biurowa ulokowana jest w trzonie budynku, do 38 piętra. Powyżej kilka pięter zajmują kondygnacje techniczne. Nad nimi, w widocznym z zewnątrz „pióropuszu”, czyli w zwężającym się ku górze szczycie budynku, pojawi się dwukondygnacyjny skybar. Dotrzemy do niego dedykowaną windą.

 

– Skybar będzie ogólnodostępnym miejscem przeznaczonym na relaks i eventy okolicznościowe. Korzystać będą mogli z niego zarówno użytkownicy biurowca, jak i mieszkańcy miasta. Po otwarciu Skybaru wszyscy będziemy podziwiać panoramę Warszawy na cztery strony świata z 41 i 42 kondygnacji (wysokość – 165 metrów – red.) – mówi Andrzej Lany, przedstawiciel inwestora – Karimpol Polska.

 

Budynek zostanie otwarty na początku przyszłego roku. W sumie Skyliner zaoferuje 45 tys. mkw. powierzchni biurowej, co oznacza, że będzie mogło tu pracować nawet pięć tysięcy osób. Za projekt wieży odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Red. Piotr Wróblewski aip

COMMENTS