25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Orban: Węgry zawetują budżet unijny i fundusz odbudowy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Węgry zastosują weto wobec wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po koronawirusie – poinformował rzecznik premiera Węgier Bertalan Havasi.

Premier Węgier Viktor Orban poinformował o tym w liście kanclerz Niemiec Angelę Merkel, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen oraz szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Premier Orban napisał, że zgodnie z zasadą „nie ma porozumienia o niczym, póki nie ma porozumienia o wszystkim”, rząd Węgier będzie głosował przeciwko wszystkim elementom pakietu MFF/NGEU, czyli wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Dodał, że Węgry zastosują weto w kwestiach, w których wymagana jest jednomyślność.

Bertalan Havasi przypomniał, że Viktor Orban zwrócił wcześniej uwagę, że uzależnienie budżetu unijnego oraz pakietu odbudowy od warunków, które nie określają dokładnie, czym jest naruszenie praworządności i które samowolnie mogą doprowadzić do wprowadzania politycznie motywowanych sankcji budżetowych i stosowania podwójnych standardów, zagrażają zaufaniu wśród państw członkowskich, jak również interesom Węgier. Rzecznik premiera Orbana podkreślił, że wspólne wartości dla Węgier są podstawą, ich funkcjonowanie i stosowanie powinni ocenić sami Węgrzy, którzy są do tego tak samo zdolni, jak inne narody.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Daniel Borzon/Budapeszt/w dwi/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520