HomePOLSKA

MZ: 296 nowych przypadków koronawirusa. Od 18 kwietnia wznowione obowiązkowe szczepienia

MZ: 296 nowych przypadków koronawirusa. Od 18 kwietnia wznowione obowiązkowe szczepienia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 296 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że ponad sto osób spośród zakażonych to podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Bytomi i Ośrodka dla Przewlekle Chorych w Czernichowie.

Wojciech Andrusiewicz powiedział, że podopieczni obu ośrodków przebywają obecnie w izolacji. Dodał, że wczoraj ministerstwo zdrowia przekazało domom pomocy społecznej zalecenia dotyczące tego, jak zajmować się osobami przebywającymi w izolacji. Rzecznik resortu zdrowia zapewniła, że osoby te zostaną przewiezione do szpitali, jeżeli ich stan będzie się pogarszał.
Jednocześnie resort zdrowia zawiadomił o śmierci 4 osób. Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 8214, z czego 318 osób zmarło.

 

Od jutra zostaną wznowione obowiązkowe szczepienia ochronne dzieci

 

Od jutra zostaną wznowione obowiązkowe szczepienia ochronne dzieci – zapowiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że decyzja o powrocie do bieżących szczepień zapadła wspólnie z konsultantami epidemiologii, neonatologii oraz medycyny rodzinnej.

“Mówimy o zaleceniu powrotu do szczepień dzieci po porodzie, dzieci do 24. miesiąca życia i wszystkich osób, u których choroby wskazują na konieczność zaszczepienia. Powrót do obowiązkowych szczepień, może też uchronić przed kolejnymi chorobami, bo COVID-19 nie jest dzisiaj jedyną chorobą” – dodał Andrusiewicz.
Ministerstwo zdrowia zaleca też szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom.

“To jest bardzo ważna rzecz, bo dużo chorób płuc, to nie tylko choroby płuc po COVID-19, ale również po grypie. Jeżeli zaszczepimy się przeciwko grypie, może to nas uchronić przed powikłaniami w zakresie chorób płuc” – podkreślił rzecznik resortu zdrowia.

W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono dodatkowe zaleenia dotyczące bezpieczeństwa przeprowadzania szczepień.

 


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Stankiewicz/i jf/w sk

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/d mk/w mt

COMMENTS