HomePOLSKA

Przedsiębiorcy czekają na dalsze etapy odmrażania gospodarki

Przedsiębiorcy czekają na dalsze etapy odmrażania gospodarki

Profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego powiedziała w Polskim Radiu 24, że przedsiębiorcy czekają na dalsze etapy odmrażania gospodarki. Podkreśliła, że proces łagodzenia ograniczeń wymaga czasu i znalezienia odpowiednich proporcji między ochroną zdrowia i gospodarką.

Szefowa PTE podkreśliła, że w kwestii odmrażania gospodarki potrzebne jest znalezienie “złotego środka”.

“Mówię o złotym środku, ponieważ żadne ekstremalne rozwiązanie nie przyniesie należytych efektów. Jeśli nadal zaostrzane byłyby izolacyjne przepisy, co odbywałoby się kosztem zamrażania gospodarki, to z czasem zabrakłoby środków na ochronę zdrowia. Niestety gospodarka ma swoje prawa. Dlatego istotne jest stopniowe, bardzo ostrożne otwieranie gospodarki i to już się zaczęło” – mówi Elżbieta Mączyńska.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił czterostopniowy plan łagodzenia ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku będzie obowiązywał pierwszy etap, który zakłada między innymi zwiększenie liczby osób, które mogą przebywać w sklepach. W kolejnych etapach planowane jest między innymi: otwieranie galerii handlowych, zakładów usługowych, siłowni i placówek kulturalnych.

Daty wejścia w życie kolejnych etapów będą ustalane na bieżąco – w zależności od rozwoju pandemii i możliwości polskich szpitali.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/i jf/w sk

COMMENTS