13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Malowanie „wspomnienie lata w Greenpoinckim Citibnku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W sobotę 26 października 2019 odbyło się uroczyste otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa pt.”Summer Memories- Paintings”, w której udział biorą artyści: Helena Sadłek z Gdańska, Henryk Lasko z Przemyśla, Zbigniew Nowosadzki z Warszawy, Maksymilian Starzec z Kolbuszowej oraz Artur Skowron i Janusz Skowron mieszkający i tworzący w Nowym Jorku. Sześcioro twórców zaproszonych do pokazu łączy uczestnictwo w kolbuszowskiech plenerach malarskich.

W życzliwym dla artystów Citibanku, na starannie przygotowanej ekspozycji możemy podziwiać prace malarskie w technikach wodnych (akwarela, akryl, tempera, gwasz). Dominantą wystawy jest zestaw sześciu pięknych akwarel Henryka Lasko przedstawiający m.in. kwiaty, martwe natury, uliczkę z dorożkami i koncert jazzowy. Tematem obrazów Nowosadzkiego są subtelne akty wkomponowane w pejzaż śródziemnomorski ( „Syros”, „Mykonos”). Artur Skowron wystawił portrety ryb, Helena Sadłek ekspresyjne kompozycje, Janusz Skowron zestaw sześciu szkiców z motywem nieba a Maksymilian Starzec pejzaże.

Podczas wernisażu wystąpił z poetycką prezentacją Andrzej Jakubiec, znany aktor kabaretowy a gospodarze ugościli gorącą kawą i słodyczami. Kuratorzy wystawy Halina Wójtowicz i Janusz Skowron zapraszają do oglądania ekspozycji w dni otwarcia banku do 26 listopada. Serdecznie zapraszamy!

Adres: CITIBANK, 836 Manhattan Avenue, Brooklyn, New York 11222

Helena Sadłek urodziła się w 1954 w Świdniku. Studia odbyła w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Wpływ na jej drogę twórczą mieli: Marian Bogusz, Mieczysław Herman, Ryszard Winiarski i Maksymilian Snoch. Dyplom uzyskała w 1980 w pracowni grafiki u profesor Danuty Kołwzan-Nowickiej. Od 1991 mieszka i tworzy w Gdańsku Oliwie. Przez wiele lat zajmowała się pracą pedagogiczną. Dostała wiele nagród i wyróżnień za szerzenie kultury plastycznej wśród młodzieży szkolnej. Obecnie maluje, tworzy rysunki i batiki. Czasem są to obrazy z pogranicza abstrakcji, czasem dochodzą niemal do realizmu magicznego. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Henryk Lasko (ur. 1951) należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz międzynarodowej grupy twórczej Złota Linia. Posiada medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od ponad pięćdziesięciu lat maluje pejzaże, martwe natury i kwiaty. Swoje impresje malarskie prezentował na ponad 60. wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, w wielu instytucjach oraz w kolekcjach prywatnych.

Zbigniew Nowosadzki urodził się w roku 1957 w Zamościu. Ukończył zamojskie Liceum Plastyczne. Studia – Instytut Artystyczny UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. W swoim dorobku ma 40. wystaw indywidualnych. Uczestniczył w ponad 100. wystawach zbiorowych. Członek grup artystycznych „Via Varsovia” i „Emocjonaliści”.

Prace malarskie Zbigniewa Nowosadzkiego znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w kraju oraz w Austrii, Anglii, Argentynie, Belgii, Chinach, na Cyprze, we Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji i USA.

Maksymilian Starzec urodził się w 1951 roku w Kolbuszowej Górnej. Ukończył PLSP w Sędziszowie Małopolskim. Jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie; dyplom w 1978 w pracowniach Mieczysława Hermana i Mariana Bogusza. Uprawia malarstwo i rzeźbę. Od 1984 należy Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Od 2001 jest komisarzem Ogólnopolskich i Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Kolbuszowa”. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej EMOCJONALIŚCI. Miał ponad 20 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w ponad 150 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych (Polska, Niemcy, Ukraina, Słowacja, Rumunia, Węgry, Dania, Australia, USA, Francja, Kanada).

Artur Skowron urodził się w Starachowicach (1982). Od 1990 r. w USA, gdzie ukończył High School of Art & Design na Manhattanie. Dyplom Master Degree ze sztuk pięknych zdobył na Queens College. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię czarno- białą. Członek grupy Emocjonalistów i Rockaway Artists Alliance. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Danii, Chinach, Korei Płd. i w USA. Zdobył wiele nagród i wyróżnień artystycznych. Pisze wiersze i gra na fortepianie.

Janusz Skowron urodził się w Kolbuszowej (1958). Studiował sztukę na UMCS w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom w pracowni litografii u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej (1983). Od 1981 mieszka i pracuje w Starachowicach a od 1989 w Nowym Jorku. Artysta grafik, promotor kultury i sztuki polskiej. Uprawia malarstwo, grafikę, ilustrację, rysunek i fotografię. Udział w ponad trzystu wystawach indywidualnych i zborowych (m.in. we Francji, Niemczech, Danii, Ukrainie, Czechach, Węgrzech, Chinach, Korei Płd., Stanach Zjednoczonych i w Polsce). Od wielu lat niezależny promotor sztuki (ponad 200 ekspopzycji). Współzałożyciel lubelskiej „Galerii KONT” (1978) i założyciel A.R Gallery w 2013 r. Członek: Emotionalist Artists Group (od 1999), The Polish Institute of Arts and Sciences of America (PIASA) oraz Rady Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku. Autor ilustracji do tomików wierszy B. Leśmiana i P. Nerudy

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520