14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

NYC. 209 pro-palestyńskich demonstrantów trafiło we wtorek do aresztu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Co najmniej 209 osób zostało zatrzymanych podczas propalestyńskiego protestu we wtorek wieczorem na Grand Army Plaza na Brooklynie. Demonstranci potępili m.in. lidera senackiej większości Chucka Schumera, który poparł przekazanie przez USA miliardów dolarów na pomoc Izraelowi w działaniach zbrojnych na terenie Strefy Gazy.

Kilkaset osób zebrało się we wtorek na Grand Army Plazan na Brooklynie, aby protestować przeciwko działaniom izraelskiej armii na terenie Strefy Gazy. W ramach protestu demonstranci m.in. wyświetlali na budynku Brooklyńskiej Bibliotece Publicznej różne slogany – w tym „STOP ZBROJENIU IZRAELA”.

Protest miał miejsce w pobliżu domu lidera większości w amerykańskim Senacie Chucka Schumera, którego demonstranci potępili za poparcie pakietu pomocy Ukrainy, Tajwanu i Izraela, w ramach którego państwo położone w Palestynie otrzyma 26 miliadów dolarów w postaci wsparcia wojskowego. Schumera prawdopodobnie nie było wówczas w domu.

Policjanci zaczęli zatrzymywać protestujących po zignorowaniu przez tłum poleceń nieblokowania ruchu drogowego.

Protest jest częścią większej, ogólnokrajowej akcji, której głośnymi przykładami były demonstracje, m.in. na Uniwersytecie Columbia, The New School i NYU.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520